Chociaż nic nie zastąpi systematycznej poprawy stylu życia.

Ponadto 22% bardzo dużych pracodawców, zdefiniowanych jako zatrudniających co najmniej 1000 pracowników, twierdzi, że zapewnia przychodnię zdrowia na miejscu.

,

NOWY JORK, 28 czerwca – firma Pfizer poinformowała dzisiaj, że wewnętrzna analiza danych uzyskanych po wprowadzeniu leku na rynek z Viagry (syldenafilu) nie wykazała, że ​​lek zwiększa ryzyko utraty wzroku spowodowanej niedokrwienną przednią niedokrwienną neuropatią nerwu wzrokowego (ang. Non-areritic anterior ischemic optic neuropathy, NAION), która jest powszechnie nazywana udar oczny.

Ale firma twierdzi, że zaktualizuje etykietę Viagry, we współpracy z FDA, aby odzwierciedlić „rzadkie przypadki” NAION wśród użytkowników Viagry.

W maju FDA podała, że ​​ma 38 zgłoszeń ślepoty spowodowanej przez NAION wśród użytkowników Viagry.

W komunikacie prasowym, dyrektor medyczny firmy Pfizer, dr Joseph Feczko, powiedział, że przegląd danych z ponad 10 lat badań klinicznych i stosowania przez ponad 27 milionów mężczyzn nie wykazał „żadnych dowodów sugerujących związek między Viagrą a ślepotą lub inne poważne zdarzenia oczne ”.

Powiedział, że mężczyźni, którzy przyjmują lek, nie mają większego ryzyka ślepoty niż mężczyźni w tym samym wieku, którzy go nie przyjmują.

Pfizer powiedział, że FDA również nie znalazła żadnego związku przyczynowego między Viagrą i NAION. Niemniej jednak firma idzie zgodnie ze zmianą etykiety i twierdzi, że oczekuje, że FDA zamówi podobne zmiany etykiet dla Levitry (wardenafil) i Cialis (tadalafil), dwóch konkurentów Viagry.

Pfizer, który będzie się prezentował w artykule CBS News, który został wyemitowany dziś wieczorem, powiedział, że NAION i zaburzenia erekcji mają wiele typowych czynników ryzyka, takich jak wiek powyżej 50 lat, nadciśnienie, hiperlipidemia i cukrzyca.

Powiązane artykuły:

Revatio, spinoff Viagry, w porządku w nadciśnieniu tętniczym płucnym

AUA: Wydano nowe wytyczne dotyczące zaburzeń erekcji ,,

Klienci restauracji typu fast-food mogą zobaczyć paczki ze statynami obok keczupu i soli na ladzie samoobsługowej, jeśli sugestia brytyjskich naukowców stanie się rzeczywistością.

Emily Ferenczi, BMBCh z Imperial College London i współpracownicy obliczyli, że większość codziennych schematów statyn wystarczy, aby zneutralizować https://yourpillstore.com/pl/eleganza/ zwiększone ryzyko sercowo-naczyniowe związane z codziennym jedzeniem ćwierćfuntowego sera i małego koktajlu mlecznego.

Ponieważ statyny są tanie, stosunkowo bezpieczne nawet w dużych dawkach i skuteczne w zmniejszaniu ryzyka sercowo-naczyniowego w podgrupach pacjentów, oferowanie ich osobom, które zdecydują się na niezdrową dietę wbrew najlepszym zaleceniom medycznym, może mieć sens, argumentowali w artykule wstępnym w American Journal kardiologii.

„Nie można … rozsądnie argumentować ze względów bezpieczeństwa, że ​​ludzie powinni mieć swobodę wyboru jedzenia bogatego w lipidy, ale nie mogą mieć swobody w uzupełnianiu jej statynami” – napisali.

„Nie byłoby to bardziej sensowne niż pozwolenie jednostkom na prowadzenie pojazdu bez szkolenia lub prawa jazdy, ale jednocześnie ograniczenie dostępu do pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych” – napisali autorzy, którzy wezwali do przeprowadzenia badań oceniających potencjalne zagrożenia wynikające ze stosowania statyn bez nadzoru.

Ferenczi i jej koledzy nie chcieli dać ludziom szans na niezdrowe odżywianie lub lekceważyć tradycyjne porady medyczne dotyczące zmian stylu życia – zdrowego odżywiania, niepalenia, regularnych ćwiczeń i utraty wagi. Ale argumentowali, że niektórzy ludzie będą nadal dokonywać niezdrowych wyborów.

„Chociaż nic nie zastąpi systematycznej poprawy stylu życia… bezpłatne pakiety statyn dodałyby niewielkim kosztem jeden pozytywny wybór do wachlarza negatywnych”.

Jednak statyny nie przeciwdziałają większości zagrożeń dla zdrowia związanych z niezdrową dietą, skomentowała dr JoAnn Manson, dr med. Prewencyjna w Brigham and Women’s Hospital w Bostonie.

Wskazała w e-mailu, że niezdrowa żywność często zastępuje zdrowsze, takie jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i ryby.

„Nawet jeśli statyny pomogłyby w części cholesterolowej, zrobiłyby niewiele, jeśli w ogóle, aby przeciwdziałać zwiększonemu ryzyku otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, raka jelita grubego i innych chorób przewlekłych związanych z tym schematem żywieniowym”.

Ponieważ zarówno zmniejszenie ryzyka sercowo-naczyniowego za pomocą statyn, jak i wzrost ryzyka przy nadmiernym spożyciu tłuszczu w diecie, zostały określone ilościowo, Ferenczi i jej koledzy postanowili sprawdzić, czy wzajemnie się znoszą.

Wykorzystali metaanalizę z 2006 r. Siedmiu randomizowanych, kontrolowanych badań statyn w prewencji pierwotnej poważnych incydentów sercowo-naczyniowych, określając wielkość korzyści ze stosowania statyn. Łączne ryzyko względne przy codziennych statynach wyniosło 0,71 (95% CI 0,60 do 0,83).

Naukowcy zwrócili się do badania kohortowego z 1996 roku, obejmującego męskich pracowników służby zdrowia, aby ocenić wzrost ryzyka przy wysokim spożyciu tłuszczu. W przypadku mężczyzn przyjmujących największe spożycie, względne ryzyko zawału mięśnia sercowego niezakończonego zgonem lub zgonu z powodu choroby wieńcowej wynosiło 1,23 (95% CI 0,96 do 1,57).

Po wykreśleniu tych dwóch wyników Ferenczi i jej koledzy doszli do wniosku, że codzienne stosowanie większości statyn – z wyjątkiem prawastatyny – było więcej niż wystarczające, aby zniwelować ryzyko sercowo-naczyniowe wynikające z codziennego spożywania cheeseburgera i koktajlu mlecznego.

Ale Melvyn Rubenfire, MD, dyrektor kardiologii prewencyjnej na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, powiedział w e-mailu, że oferowanie statyn z fast foodami może w rzeczywistości skutkować wzrostem zdarzeń sercowo-naczyniowych, jeśli ludzie zmienią swoje nawyki żywieniowe.

„Jeśli konsument uważa, że ​​jedzenie typu fast food jest bezpieczne, prawdopodobnie zwiększy się do dużych frytek i zwiększy całkowitą ilość kalorii, a także zwiększy spożycie tłuszczu w domu” – powiedział.

Jednak Ferenczi i jej koledzy napisali, że koncepcja podawania bezpłatnych statyn do posiłku typu fast-food nie powinna być dyskredytowana, ponieważ akceptuje niezdrowe odżywianie.

„Daje to bezpłatną możliwość dla kogoś, kto już zdecydował się na niezdrowe odżywianie i może już odrzucać porady lekarskie w celu prowadzenia zdrowszego stylu życia, aby pozostać przy życiu dłużej, niż mógłby to zrobić w innym przypadku” – napisali.

Rubenfire doszedł do wniosku, że „znacznie bardziej logicznym podejściem do ograniczenia zdarzeń sercowych i kosztów opieki zdrowotnej byłoby zapewnienie przez system opieki zdrowotnej ośrodków badań przesiewowych prowadzonych przez tanich, niebędących lekarzami świadczeniodawców, zlokalizowanych w różnych społecznościach, które mogą przepisywać bardzo tanie i bezpieczne metody leczenia znanych czynników ryzyka i kieruj pacjentów do lekarzy, jeśli to konieczne. ”

Ten artykuł powstał we współpracy z ABC News.

Ujawnienia

Jeden z autorów jest wspierany przez grant British Heart Foundation.

Główne źródło

American Journal of Cardiology

Źródło: Ferenczi E, et al. “Czy statyna może zneutralizować ryzyko sercowo-naczyniowe wynikające z niezdrowych wyborów żywieniowych?” Am J Cardiol 2010; DOI: 10.1016 / j.amjcard.2010.03.077.

W ramach serii Year in Review reporterzy MedPage Today powracają do najważniejszych wiadomości i analizują wpływ pierwotnego raportu, a także kolejnych wiadomości wygenerowanych przez pierwszą publikację. Oto, co wydarzyło się w kwestii otyłości, odkąd opublikowaliśmy pierwszy artykuł na ten temat w 2010 roku.

W sierpniu w The Lancet opublikowano wyniki badania klinicznego o nazwie CRESCENDO, w którym opisano szczegółowo upadek leku przeciw otyłości rimonabant.

Lek, bloker receptora endokannabinoidowego 1, został przebadany w wieloośrodkowym randomizowanym badaniu z udziałem ponad 18 000 pacjentów.

Prowadzone przez Erica J. Topola z Scripps Translational Science Institute w La Jolla w Kalifornii badanie miało na celu sprawdzenie, czy rymonabant może zmniejszyć liczbę zdarzeń sercowo-naczyniowych u pacjentów z otyłością brzuszną i innymi czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca.

Wcześniejsze krótkoterminowe badania wykazały, że lek ma wiele zalet metabolicznych, w tym zwiększenie poziomu cholesterolu HDL oraz zmniejszenie trójglicerydów i insuliny na czczo.

Jednak CRESCENDO zostało zakończone wcześnie, w listopadzie 2008 r., Z powodu poważnych neuropsychiatrycznych zdarzeń niepożądanych – w tym samobójstw – w małej grupie pacjentów.

Omawiając wyniki badania, Topol i współpracownicy zauważyli, że częstość występowania poważnych neuropsychiatrycznych zdarzeń niepożądanych była niska i „mogła zostać zrównoważona zwiększoną poprawą ochrony przed śmiercią z przyczyn sercowo-naczyniowych, zawałem serca lub udarem mózgu”.

Zauważyli również, że odpowiedź na pytanie, czy blokada endokannabinoidów może przynieść długoterminowe korzyści sercowo-naczyniowe, może nigdy nie zostać udzielona.

„Lek działał naprawdę dobrze, nie tylko w przypadku utraty wagi, ale także pomagał przy cukrzycy i lipidach” – powiedział Topol w rozmowie z MedPage Today. „Ale w rzadkich przypadkach miało to katastrofalne skutki” – powiedział.

„Gdybyśmy byli w stanie dowiedzieć się, dlaczego miały miejsce te wyjątkowo rzadkie zdarzenia, moglibyśmy sprawić, że to zadziała” – powiedział.

Jak wyjaśnił, można to osiągnąć za pomocą testów farmakogenomicznych, podobnie jak w przypadku lumirakoksybu, inhibitora COX-2, który został usunięty z większości rynków w 2007 i 2008 roku po doniesieniach o poważnym uszkodzeniu wątroby – w tym o niektórych zgonach.

Naukowcy z firmy Novartis, producenta lumirakoksybu, przeprowadzili badanie asocjacyjne całego genomu w poszukiwaniu wariantów genetycznych, które mogą predysponować niektóre osoby do niekorzystnych skutków dla wątroby.

Przeprowadzili genotypowanie na 41 pacjentach, którzy doświadczyli uszkodzenia wątroby, porównując wyniki z 176 osobami z grupy kontrolnej, które przyjmowały lek i nie miały żadnych objawów chorobowych.

Odkryli, że pewne geny HLA wydają się być implikowane i zidentyfikowali jeden specyficzny allel, HLA-DQA1 * 0102, który zapewnia wysokie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Podobne wysiłki doprowadziły do ​​zidentyfikowania polimorfizmu pojedynczego nukleotydu genu SLC01B1, który predysponował niektóre osoby przyjmujące symwastatynę (Zocor) do miopatii indukowanej statynami.

„Gdybyśmy przeprowadzili testy genetyczne, prawdopodobnie bylibyśmy w stanie zbliżyć się do genów odpowiedzialnych za ekstremalne skutki psychiatryczne” – powiedział Topol.

„Uważam, że każdy obecnie opracowywany lek musi mieć wbudowane testy farmakogenomiczne w programie rozwojowym. Szaleństwem jest ignorowanie naszej biologicznej różnorodności w odpowiedzi na leki” – argumentował.

Jednak w większości przypadków tak się nie dzieje.

„To naprawdę niefortunne, ponieważ zdolność przewidywania odpowiedzi na leki w oparciu o zmiany genów jest prawdopodobnie najważniejszym medycznie istotnym następstwem projektu ludzkiego genomu” – powiedział Topol.